تاریخ: 1397/05/09

اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری سال 1397

سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه ای تاریخ و زمان اعلام نتایج اولیه، تاریخ و نحوه توزیع دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) و همچنین زمان انتخاب رشته‌ در آزمون سراسری سال 1397 را اعلام نموده است.
بر اساس این اطلاعیه نتیجه اولیه آزمون روز چهارشنبه مورخ 1397/05/10 به صورت کارنامه بر روی پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور (اینجا کلیک کنید ) قرار خواهد گرفت.
آن دسته از داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شوند، می‌توانند برای دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) آزمون سراسری سال 1397 و انجام مراحل انتخاب رشته به شرح ذیل اقدام نمایند:

1- دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) هر یك از گروه های آزمایشی مربوط از امروز سه‌شنبه مورخ 1397/05/09 بر روی پایگاه اطلاع رسانی آن سازمان قرار گرفته است و برای كلیه داوطلبان قابل مشاهده و دریافت می‌باشد.
2- دفترچه راهنمای مذكور علاوه بر اینكه از طریق سایت آن سازمان قابل دریافت می‌باشد از صبح روز چهارشنبه مورخ 1397/05/10 در كلیه باجه های روزنامه فروشی سراسر كشور توزیع می‌گردد. لذا داوطلبانی كه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی گردیده‌اند، می‌توانند با مراجعه به باجه های روزنامه فروشی شهرستان محل اقامت خود و با پرداخت مبلغ 15000 (پانزده هزار) ریال (1500 تومان) بابت هر دفترچه به عنوان كارمزد توزیع دفترچه راهنمای انتخاب رشته، در زمان مقرر، نسبت به دریافت آن اقدام نمایند. لازم به تاكید است دفترچه مذكور رایگان بوده و بجز هزینه‌ای كه برای كارمزد توزیع، تعیین گردیده هزینه‌ای دیگری نباید پرداخت گردد.
3- هر یك از داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و یا زبانهای خارجی كه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌توانند دفترچه راهنمای انتخاب رشته گروه آزمایشی ذیربط را دریافت نمایند. ضمناً لازم به تأكید است كه بخش پیوستهای دفترچه راهنمای انتخاب رشته شامل شرایط و ضوابط مؤسسات خاص و همینطور آدرس و ضوابط و شرایط دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی منحصراً در سایت سازمان قرار دارد كه به داوطلبان توصیه می‌شود برای انتخاب رشته و اطلاع از ضوابط و شرایط مؤسسات نسبت به مطالعه این بخش از طریق سایت سازمان اقدام نمایند.
4- كلیه داوطلبان می بایست پس از مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی و بخش پیوستهای دفترچه راهنما كد رشته های تحصیلی مورد علاقه خود را مشخص نموده و از تاریخ دوشنبه 1397/05/15 لغایت شنبه 1397/05/20 به ترتیب اولویت در فرم انتخاب رشته اینترنتی درج نمایند.