تاریخ: 1393/09/16

تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو

اساساً «دانشجو» به عنوان نیروی فعال و پویای هر جامعه و بازوی توانمند علمی هر کشور محسوب می شود و از آنجا که دانشگاه، خواستگاه عقلانیت است، حرکت جامعه ی دانشگاهی نیز باید بر درایت، منطق، صمیمیت، ظرفیت، حفظ ارزش‌های انقلاب و دوری از افراط و تفریط استوار باشد تا با توکل بر خدا، بتوانیم بیش از پیش افق‌ های جدید و گسترده‌ای از فرهنگ و دانش را به روی خود و جامعه بگشاییم.
دانشجوی ایرانی امروز نیز با تکیه بر همین قدرت، مسیر تولید علم و بومی سازی دانش را می پیماید و روز به روز کشور را به قله دانش و انسانیت نزدیک تر می سازد. تلاش دانشجویان عزیز ایرانی که علی رغم همه کاستی ها و برخی تنگ نظری ها همچون ستاره ای در آسمان علم جویی، آزادی خواهی و ظلم ستیزی می درخشند ستودنی و مبارک است.
دانشجو در هزاره سوم، نقشی بسیار فراگیر دارد او نماد هوشیاری، هوشمندی و بصیرت و ایمان به زندگی بهتر و تغییرات مثبت است. بویژه در کشوری مثل ایران که با دشمنی ها و توطئه های فراوانی در جهان مواجه است نقش دانشگاه بسیار خطیرتر و پررنگ تر جلوه می کند.
شانزدهم آذرماه نماد وحدت دانشجویانی است که حر وار و آگاهانه مسئولیت خطیر سازندگی سیاسی را به دوش کشیده و در این راه از جان خود گذشتند.
ضمن درود فرستادن به روان پاک سه شهید شانزده آذر، سه قطره خون که صحن دانشگاه به عطر حضورشان و ذهن همگان به یادشان همواره آغشته است این روز خجسته را به تمامی دانشجویان پر تلاش ایران زمین تبریک عرض نموده و آرزوی توفیق تک تک آن ها را داریم.

مدیریت موسسه
دکتر بیژن عرب یزدی