شماره سوال: 120108

چگونه مطمئن گردم اکانت متعلق به اینجانب در سامانه پیاتزا به درستی و به فرمتی که مد نظر دانشگاه می باشد ثبت گردیده است؟ به عبارت دیگر چه نکاتی می بایست رعایت شود تا جهت کارهای آموزشی درمؤسسه، دارای یک اکانت معتبر و قابل قبول جهت سامانه پیاتزا در طول دوران تحصیل گردم.

1- برای دارا بودن یک اکانت معتبر در سامانه پیاتزا اولاً می بایست از یک ایمیل معتبر استفاده نمود.
2- هنگامی که ایمیل شما بعنوان یک دانشجو در سامانه ی پیاتزا توسط دانشگاه اضافه می گردد از طرف سامانه بصورت خودکار یک ایمیل همراه با لینک فرم ثبت نام برای شما ارسال می شود. نام و نام خانوادگی خود را بطور کامل در فرم ثبت نام درج کنید و به سوالات احتمالی دیگر آن پاسخ دهید.
3- با ذخیره اطلاعات از جمله درج یک کلمه عبور، آکانت شما بصورت خورکار در سامانه پیاتزا ایجاد می گردد و از آن پس با آدرس ایمیل خود و کلمه عبور خودتان می توانید به سامانه پیاتزا وارد شوید. در هر ترم تحصیلی درس های متفاوتی بسته به نوع انتخاب واحد به اکانت شما اضافه و یا حذف می گردد. کنترل درستی یا نادرستی این دروس می بایست اول هر ترم تحصیلی توسط خود دانشجو بررسی گردد و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت با معاونت آموزش دانشگاه تماس گرفته شود. ( داخلی 406 )
4- در قسمت تنظیمات (ایکن بالا سمت راست صفحه) گزینه “Account/Email Settings” را انتخاب و آخرین عکس پرسنلی خود را آپلود فرمایید. از درج عکس هایی که صورت شخص مانند عکس های پرسنلی کاملا مشخص نیست اجتناب ورزید.

نکات:

- از بکارگیری و درج تنها نام ( بدون ذکر نام خانوادگی ) جداً خودداری کنید زیرا مدرسین نمی توانند هویت شما را تشخیص دهند و مشکلات فراوانی در آینده در ارزیابی دانشجو توسط استاد درس بوجود خواهد آمد.
- از درج نام و نام خانوادگی بصورت همگی حروف بزرگ و یا همگی حروف کوچک انگلیسی نیز اجتناب نورزید.
- از درج نام و نام خانوادگی بصورت حروف فارسی نیز اجتناب نمایید.
- درج درست نام و نام خانوادگی: Ali Mohammadi
- درج نا درست نام و نام خانوادگی: ali mohammadi ( همه حروف کوچک است )
                                                    Mohammadi Ali ( جابجا ثبت شده است )
                                                                        Ali ( ذکر نام تنها، کافی نیست )
                                                            Mohamadi ( ذکر نام خانوادگی تنها، کافی نیست )
بعد از انجام مرحله ثبت نام به سایت پیاتزا وارد شوید (www.piazza.com) و فهرست دروس خود را مشاهده نمائید چنانچه بعد از حداکثر پنج روز کاری تمام دروس اخذ شده توسط شما در سایت پیاتزا ایجاد نشده بود با معاونت آموزش دانشگاه از طریق خود سایت پیاتزا قسمت Blog مشکل خود را مطرح نمائید تا موضوع حل گردد.